Zainstalowanie alarmu w aptece pozwoli zabezpieczyć jej asortyment przed włamaniami i kradzieżami. W połączeniu z monitoringiem daje możliwość ciągłego kontrolowania wnętrza apteki i nagrywania materiału praktycznie cały czas. Dlaczego warto rozważyć takie rozwiązanie? Co daje system alarmowy? Jakie zalety są z nim związane? 

Zabezpieczenie asortymentu 

Apteka bardzo często stanowi interesujące miejsce dla włamywacza. Zadbajmy zatem o efektowny system monitoringu i alarmu, który będzie nas informował o wszelkich problemach związanym z wykryciem niepożądanej osoby w tym miejscu. Pracownik dzięki monitoringowi widzi to, jak zachowują się klienci i czy konieczna jest interwencja. Alarmy szybko poinformują nas o próbie włamania, natomiast nagrania pozwolą udowodnić przestępstwo i walczyć o zwrot ukradzionych produktów lub gotówki. To szczególnie pomocne w całodobowych aptekach, gdzie pracownicy mogą być narażeni na zachowania agresywne ze strony nocnego klienta.   

Zalety alarmu w aptece 

Systemy alarmowe obejmują szereg urządzeń, które ze sobą współpracują i mają za zadanie ochraniać budynki. Okazuje się, że są one spotykane w wielu placówkach handlowych, w tym także w aptekach. Przemawia za tym mnóstwo zalet, jakimi są: 

  • Znacznie zmniejszenie ryzyka włamania zarówno w dzień, jak i w nocy, 
  • Możliwość kontrolowania systemu zgodnie z oczekiwaniami, 
  • Awaryjne oświetlenie w trakcie zaniku napięcia, 
  • Możliwość sterowania zdalnego za pomocą telefonu lub przez Internet, 
  • Alarmy bazujące na bezprzewodowej technologii cechują się łatwym systemem montażu – nawet bez pomocy specjalisty. 
  • Możliwość sterowania także innymi elementami – roletami, wentylacją, oświetleniem itp. 

Apteka jest miejscem, gdzie każdego dnia przewija się spore grono klientów. Aby zapobiec nocnym włamaniom, warto zainwestować w efektowne systemy alarmowe, które pozwolą nam spać spokojnie. Alarm zadziała sprawnie i powiadomi nas o kłopotach i próbach włamania. Postawmy na dobrą jakość i niezawodne działanie, tak aby sprzęt posłużyłprzez długi czas.