Najlepszym zabezpieczeniem dla punktów handlowych, w tym dla apteki, są systemy alarmowe korzystające z najnowszej technologii. Specjaliści wskazują, że taki alarm skutecznie odstrasza złodzieja i pozwala zabezpieczyć drogocenny asortyment. Jak założyć alarm w aptece? Jakie kwestie wziąć pod uwagę? Dlaczego takie rozwiązanie ma szerokie grono zwolenników? 

Projekt instalacji alarmowej w aptece 

Zaplanowanie systemu alarmowego nie jest łatwym zadaniem, dlatego warto powierzyć je doświadczonym fachowcom. Pierwszym etapem jest określenie poziomu zagrożenia, mając na względzie kilka czynników: 

  • Lokalizację budynku, 
  • Kształt budynku, 
  • Liczbę okien i drzwi, 
  • Możliwości instalacyjne. 

Po określeniu tych aspektów specjaliści pomogą nam dobrać takie zabezpieczenie, które w tym miejscu będzie najkorzystniejsze. Nie zapominajmy o tym, że instalacje alarmowe nie muszą obejmować jedynie wnętrza apteki, lecz także jej otoczenie. To pozwoli wykryć włamywacza jeszcze przed wejściem do środka.  

Centrala alarmowa 

W każdym systemie alarmowym najważniejsza jest centrala, która odbiera i przetwarza sygnały pochodzące z czujników. W przypadku wykrycia niepożądanej osoby dochodzi do uruchomienia alarmu i wysłania informacji do agencji ochrony. Ponadto, centrala powinno zostać umieszczona w takim miejscu, aby włamywacz nie mógł jej zniszczyć. Dobrym rozwiązaniem jest urządzenie z dużą ilością wejść i wyjść, co z kole pozwoli rozbudować instalację w całym pomieszczeniu.  

System alarmowy w aptece uruchomi się w momencie wykrycia niebezpieczeństwa – czujki zasygnalizują nietypowe zdarzenie. Do wyboru mamy mnóstwo urządzeń tego typu, które posiadają szereg dodatkowych funkcji. Wybór zależy od preferencji użytkownika i jego potrzeb, a także miejsca, w jakim będzie używany alarm. Zazwyczaj nie stosuje się wszystkich urządzeń od razu, gdyż jest to związane z wysokimi kosztami. Jednakże w przypadku wątpliwości poprośmy o pomoc specjalistę, który oceni zagrożenia i pomoże nam dobrać idealny alarm do apteki.