Dobranie alarmu do apteki wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. To miejsce, które narażone jest na nocne włamania, dlatego postawić warto na nowoczesne technologie i sprawdzonego producenta alarmu. Jakie elementy systemu alarmowego są najważniejsze? Jak działa alarm w aptece? Dlaczego warto zainwestować w taki sprzęt? 

Najważniejsze elementy alarmu 

 Całym systemem alarmowym steruje centrala alarmowa, która zbiera dane i przetwarza sygnału z innych urządzeń, w razie potrzeby uruchamiając alarm. W zależności od tego, na jaki alarm w aptece chcemy postawić, warto zwrócić uwagę na istotne parametry. Urządzenie powinno obsługiwać daną liczbę wejść i wejść, przy czym lepiej mieć zapas, aby móc bez problemu rozbudować system wykorzystany w punkcie aptecznym. Nie zapominajmy o tym, że rodzaj centrali wpływa na komunikację z innymi urządzeniami.  

Innymi ważnymi elementami są czujniki alarmowe, które wykrywają zagrożenia. W tym przypadku do wyboru mamy czujniki obecności i ruchu, kontraktony, czujniki magnetyczne, czujniki temperatury, czy też dymu i gazu. W aptekach szczególnie przydatne są czujniki temperatury, gdyż w tym miejscu zbyt duża wartość nie jest wskazana. Sporym zainteresowaniem cieszą się dualne czujniki, które bazują na sprawnym i niezawodnym działaniu.  

Alarm w aptece 

 Jeśli dojdzie do uruchomienia alarmy przez centralę, zostaje on przekazany do wiadomości użytkownika. Pomocną opcją jest tutaj sygnalizator akustyczny lub akustyczno-optyczny (tak zwana syrena alarmowa). Dochodzi do wytworzenia głośnego dźwięku, a nawet jaskrawego światła. Nowoczesne systemy dają możliwość otrzymania powiadomienia na telefon za pomocą wiadomości sms, połączenia głosowego lub powiadomienia push.  

Alarm w aptece jest praktycznie niezbędny, gdyż obiekty tego typu są dobrym łupem dla złodziei. Sprawdzone alarmy znacząco odstraszą włamywacza i zabezpieczą asortyment w aptece. Taka inwestycja da wymierne efekty, dlatego lepiej nie zwlekać z decyzją dotyczącą zakupu i montażu systemu alarmowego.